بلاگ

مصرف نمک در پرندگان زینتی ؟

نمک در پرندگان و طوطی سانان

شاید از خود سوال کرده باشید ایا میشود در غذای پرنده طوطی خود نمک اضافه کنیم و ایا میشود غذا نمک دار به پرنده بدهیم و نمک برای پرنده نیاز و یا ضرر دارد و ده ها سوال دیگر در مورد نمک در ذهن تان احتمالا باشد ما در وبلاک ارتاپاروت مانند همیشه به زیان ساده که از مبتندی تا حرفه ای بتواند استفاده کند ،را در مورد نمک در این پست توضیح میدهیم و مثل همیشه منتطر نظرات تجربیات و سوالات در پایین هر پست هستیم.

نمک حالی که کلرید سدیم تنها بخش کوچکی از وزن بدن را تشکیل می دهد، نقش مهمی در حفظ سلامت، عملکردهای عصبی و عضلانی و در تنظیم مایعات بدن دارد و برای سلامت کلی پرنده شما ضروری است اما اندازه بسیار مهم و باید رعایت گردد.

تغذیه غذا غنی از نمک اثرات بدی بر کلیه طوطی سانان خواهد گذاشت همانطور که نمک زیاد برای ما خوب نیست، برای پرندگان ما نیز خوب نیست، وحتی مقدار کمی نمک برای یک پرنده کوچک بالقوه سمی است حتی یک چیپس نمکی یا چوب شور می تواند تعادل الکترولیت و مایعات را در بدن کوچک پرنده به هم بزند و منجر به تشنگی بیش از حد، کم آبی بدن، نارسایی کلیه و مرگ پرنده میگردد

پس در استفاده از نمک در پرندگان کاملا دقت نمایید. تعدادی برنج پخته معمولی ،ارد سوخاری مزه دار و ترکیبی و انسانی، حتی دارو ویتامین های انسانی خرد پرنده بی نوا میدهند و متاسفانه بقیه هم تشویق میکنند که فلان محصول پرنده میدهم و مشکلی پیش نمیاید بی خبر انکه مشکل پیش امده و انقدر جدی نیست که برور کند و یا تلف شود تا متوجه اشتباه شان شوند.

 

در کل با اینکه بخش کوچکی وزن بدن نمک هست ولی حقیقتا هیچ تحقیق کامل و جامع در این مورد علمی انجام نشده است ولی جهت احتیاط با توجه به شایعات و … نمک زیاد برای پرنده خطر دارد و کم ابی اسیب کلیه یک طرف و طرف دیگر طوطی سانان وحشی مشاهده شده اند  که نمک استفاده و تغذیه ( محدود) استفاده میکنند.
کل چوب شور و نمک و غذای انسانی برای پرندگان بهتر است استفاده نشود.

 

 

 

 

author-avatar

درباره مدیر سایت

پرورش پرندگان زینتی و فروش لوازم لوازم بخار سرد ,رطوبت ساز ویتامین دارو مکمل سرلاک پلت های درجه یک جهانی مکمل پرنده زیتتی و طوطی سانان دان و سرلاک طوطی واز فنج مرغ عشق قناری کاسکو عروس هلندی ملنگو سهره تا... انواع پرندگان زینتی.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *