بلاگ

کاربر سوخاری در پرورش پرندگان زینتی

دراین پست  منظور از سوخاری ، سوخاری مختص پرندگان زینتی است نه سوخاری که انسان مصرف میکند که متاسفانه تعدادی فروشگاه ۷۰ درصد ارد معمولی و کمی سوخاری انسانی مخلوط و به نام سوخاری پرندگان بفروش میرسانند و بعد مدتی  بجز مشکلات عمومی گوارش پرنده روده پرنده میگردد که مشکلات در بخش بیماری اشاره شده است.

ترکیبات خود ارد سوخاری  که از حبوبات  مورد نیاز پرندگان تولید میشود کالری لازم و مورد نیاز پرندگان ، انزیم ها ویتدمین و های تقویت استخوان، سری ب، پروبیوتیک ها و… در غنی شده معمولا بیشتر میباشد تک تک مشتقات موجود فواید خاصی روی پرنده دارد از تقویت نطفه و تا از بین بردن رطوبت تخم مرغ بوی تخم مرغ تشویق پرنده برای تغدیه و.. ده ها فواید دیگر که در یک محصول جمع شده است که برای جمع کردن اینها باید بالای ده عدد ویتامین و مکمل را نام برد .

پس در تهیه هر محصولی دقت کنید  سوخاری در گونی کنار خیابان تهیه نکنید نخود نیست و لپه نیست و عدس نیست بتوانید ابکشی کنید و بجز دست به دست کردن هزار میکروب دست که مخلوط محصولی میگردد که امکان شستشو و پاکسازی ندارد ،دها باکتری و میکروب از هوا مخلوط مکملی که میخواهید مصرف اصلی پرنده کنید.

کاربرد سوخاری

کاربرد پودر سوخاری زیاد میباشد و مختصر چند نمونه از کاربرد سوخاری در پرورش و تکثیر پرندگان زینتی از ( فنج و قناری تا…. طوطی سانان و کبوتر) در این قسمت توضیحات مختصر خدمتتان اطلاع داده میشود.

پودر سوخاری همانند اب جوشیده در مصرف پرندگان  است و بارها در وبلاک اموزشی و شبکه های اجتماعی ارتاپاروت توصیه و یاد اوری شده است که ابی که به پرنده داده میشود مخصوصا در زمان که ویتامین مصرف میشود حتما جوشیده باشد ما دها بار این مورد را میان هر مطلبی یاد اوری میکنیم ولی متاسفانه تعدادی اصلا دقت نمیکنند . شما وقتی در ابی که باکتری غیر مفید دارد ویتامین اضافه میکنید و به پرنده تان میدهید باید دقت کنید باکتری غیر مفید را دارید تقویت میکنید .پس اب را بجوشانید خیر باکتری مفید و غیر مفید بگذرید و بعد ویتامین و پروبیوتیک و… اضافه نمایید.

کاربرد پودر سوخاری در پرورش پرندگان ، هم همانند کاربرد اب در مصرف ویتامین  میباشد.
شما یک گرم  ویتامین مخلوط اب می کنید و پرنده کل اب را مصرف نمی کند .بهتر است بعد ۸ الی ۱۲ ساعت مخلوط ویتامین باید عوض شود و طبق میزان مصرف نیاز پرنده  و دوره مصرف  کامل شود.

مثال: ۳ گرم x دارو ویتامین باید جذب شود تا تاثیر کند ایا به نظر شما با روش بالا امکان تشخیص میزان جذب هست؟  چقدر اب مصرف شده ؟ در همان مقدار اب چقدر ویتامین جذب شده؟ چقدر بیرون ریخته شده؟ و…  و  طرف دیگر پزشک و شرکت تولید کننده توصیه کرده x گرم و x روز مصرف شود تا نتیجه گرفته شود. بهترین روش چه میباشد؟ چاره چی هست؟ ایا منطقی نیست با سوخاری مخلوط شود و بدلیل  ماندگاری و عدم فاسد شدن و مصرف و اتمام سریع  نتیجه بهتر نخواهیم داشت؟‌

مثال:  روی بروشور نوشته یک گرم ۲۰۰ سی سی اب یا یک گرم در ۱۰۰ گرم غذای نرم  مخلوط شود بهترین انتخاب غذای نرم است ولی  همیشه نمی توان غذای نرم تهیه کرد مثلا تخم مرغ مصرف کرد قراره ده روز این محصول استفاده شود نمیشه ده روز مدام تخم مرغ داد و در مواردی گاها خود تخم مرغ بیماری را تشدید می کند.
راه حل مخلوط چیست؟ ایا بهتر نیست مخلوط را  با سوخاری  که ماندگاری بالا فساد کمتر و… مخلوط کرد و در اختیار پرنده قرار داد؟

نمونه های مخلوط جلبک با سوخاری- مخلوط پرو بیوتیک با سوخاری مخلوط حتی خود  تخم مرغ با سوخاری(برای جلوگیری از مشکلات گوارش و روده و جذب رطوبت )  حتما باید استفاده گردد .

این مثالها  فقط یکی از کاربردهای سوخاری مخصوص پرندگان زینتی است که همیشه باید همانند دان نزد پرورش دهنده باشد و جدا از  ترکیب و فواید خود سوخاری که در توضیحات خود محصول سوخاری پرندگان قابل توضیحات کافی داده شده است.

پس فواید سوخاری مخصوص پرندگان‌ در پرورش پرندگان زینتی یکی دو تا نیست به موقع به اندازه مصرف گردد بهترین نتیجه خواهید گرفت.

انواع سوخاری 
سوخاری ها به چند صورت در بازار هستند   که چند نمونه  در انجا اخر مطلب اموزشی ارتاپاروت خدمتتان معرفی می شود – سوخاری طبیعی که خود سوخار می باشد بدون هیچ افزونه – سوخاری غنی شده که معمولات پروبیوتیک و ویتامین های ب و مینرال و کلسیم و ویتامین های تقویتی پرنده مخلوط سوخاری می گردد که به تناسب مخلوط مکمل غنی شده قیمت ها هم متفاوت می گردد که معمولا یک استاندار معمولی در غنی شده رعایت می شود. نوع درگر سوخاری مخصوص پرندگان سوخاری رنگی است که  در اختیاز پرنده قرار داده می شود مثال سوخاری سرخ و قرمز ، نه اینکه خود سوخاری قرمز است بلکه رنگدانه قرمز مخلوط سوخاری است که هنگامی که د ختیار پرنده و جوجه قرار داده می شود رنگ پرنده مشخص و بهتر می شود

در انتهای این مطلب که به نام  کاربرد سوخاری در پرندگان زینتی میباشد باید   مجدد توصیه کنیم  به اصالت سوخاری پرندگان و بسته بندی محصول توجه کنید سوخاری گونی  کنار خیابان و داخل مغازه که در معرض باد و دها میکروب و باکتری هست مطمینا سوخاری پرنده نمیباشد و حتی مصرف انسانی انهم برای انسانی که اسید معده قوی دارد مطمینا زیان اور میباشد.

 زیر تمام مطالب اموزشی ارتاپاروت  امکان ارسال نظرات تجربیات همه عزیزان هستیم.

انواع سوخاری مخصوص پرندگان

author-avatar

درباره مدیر سایت

پرورش پرندگان زینتی و فروش لوازم لوازم بخار سرد ,رطوبت ساز ویتامین دارو مکمل سرلاک پلت های درجه یک جهانی مکمل پرنده زیتتی و طوطی سانان دان و سرلاک طوطی واز فنج مرغ عشق قناری کاسکو عروس هلندی ملنگو سهره تا... انواع پرندگان زینتی.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *